Ekonomi

Yalova’da termal tesislerde bayram tatili rezervasyon yoğunluğu

Kaplıcaları ile ünlü Yalova’nın termal ilçesindeki turizm tesislerinde Ramazan Bayramı öncesi rezervasyon yoğunluğu yaşanıyor.

Roma, Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinin şifa merkezi olan Yalova’nın Termal ilçesindeki kaplıcalara yerli ve yabancı turistlerin ilgisi her geçen gün artıyor. Özellikle İstanbul, Kocaeli, Bursa gibi büyük şehirlere yakınlığı nedeniyle tercih edilen Termal ilçesindeki turizm tesislerinde doluluk oranının yüzde 100’ü bulması bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı Kaplıca İşletmeleri Müdür Yardımcısı Ümit Gürbüzoğlu, MS 3. yüzyıldan itibaren etkin bir şekilde kullanılan Yalova Kaplıcalarının Roma, Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet tarihinin kalıntılarını taşıdığını söyledi. 3 bin 600 hektarlık alana kurulu tesisin hem konaklama hem de günübirlik ziyaretçilere açık olduğunu belirten Gürbüzoğlu, “İşletmemiz şu anda birçok tarihi yapı ve ören yerinin yanı sıra ormanlık alan içerisinde bulunuyor. ​​şifalı sularımız. Kaplıca yarışmasında 1.lik, altın madalya sahibi oldu” dedi.

Tatil boyunca 300.000’den fazla ziyaretçi bekleniyor.

Ara tatilin ve Ramazan ayının gelmesinin tatilciler için avantaj olduğuna değinen Gürbüzoğlu, şöyle konuştu:

“Şu anda yüzde 70 rezervasyon yoğunluğumuz var ama tatile yüzde 100 dolulukla girmeyi hedefliyoruz. Geçen yıl aynı tatil döneminde günde 300 bine yakın misafir ağırladık. Bu yıl 300 binin üzerinde turist bekliyoruz” Burada doğal şifalı suların yanı sıra, misafirlerimizi fiziksel olarak ormanlık alanda ağırlamayı amaçlıyoruz ve kafa için güzel bir dinlenme, tatil sizi bekliyor. – YALOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu